Warsztaty profilaktyczne 21.11.2019 r.
W piątek 21 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier”. Uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w zajęciach w ramach Programu profilaktycznego „Debata” – przeciwdziałanie spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież. Podczas zajęć, wspólnej debaty, burzy mózgów i pracy w grupie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, promocji zdrowego stylu życia, sposobach reagowania na naciski. Uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w Programie profilaktycznym „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Uczniowie dowiedzieli się czym są dopalacze oraz jakie zagrożenia wynikają z ich używania. Celem warsztatów było obalenie mitów i stereotypów związanych z substancjami psychoaktywnymi oraz wypracowanie postawy ostrożności wobec nich. Budowanie poczucia własnej wartości, zachowań asertywnych, odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Dodano: 25.11.2019 godz. 21:42:05