Podsumowanie Projektu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Prezentacja podsumowująca działania w ramach Projektu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".

W środę 13 listopada 2019 r. odbyły się zajęcia otwarte podsumowujące ogólnopolski konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wydarzenie to - Szkolny Dzień Głośnego Czytania – poprzedziły zajęcia z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia leśnej polany”. Celem projektu było zachęcenie uczniów do codziennego czytania, a także budzenie postawy świadomego obywatela odpowiedzialnego za podejmowane decyzje i wybory dotyczące kwestii środowiska naturalnego. W ciągu kilku tygodni klasa III naszej szkoły realizowała zajęcia przewidziane przez organizatora konkursu. Do współpracy zaprosiliśmy panią Martę Ziemniewicz – pracownika Nadleśnictwa Lutowiska, która poprowadziła lekcję z edukacji przyrodniczej na zakończenie której zasadziliśmy drzewo w okolicy szkoły. W obecności zaproszonych gości – pani Dyrektor Danuty Kornaga, pani Marty Ziemniewicz, rodziców i uczniów klasy II zostały zaprezentowane nasze osiągnięcia – prace plastyczne, prace z materiałów wtórnych, piosenki, taniec, wiersze, a przede wszystkim piękne głośne czytanie rozdziału z książki „Gang Słodziaków”, do którego włączyli się również dorośli.
Barbara Michno

Dodano: 17.11.2019 godz. 9:02:17