Wycieczka klasy V i VI do Krościenka
24.10.2019r. uczniowie piątej i szóstej klasy wraz z wychowawczyniami p. E. Skiba oraz p. W. Jachimowicz, wybrali się na wycieczkę do Krościenka na placówkę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W miejscu docelowym czekało na nas mnóstwo atrakcji. Po placówce oprowadzała nas Pani porucznik Aleksandra Stanisz. Pokazała nam jak wygląda praca funkcjonariuszy, a także oprowadziła nas po całym obiekcie. Mogliśmy zobaczyć prawdziwych funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas wykonywania swoich zadań służbowych. Pooglądaliśmy elementy wyposażenia funkcjonariuszy. Mogliśmy je nawet przymierzyć! Dodatkową atrakcję stanowił udział w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami specjalnie szkolonymi na potrzeby pracy w tej placówce. Psy świetnie się spisały wykonując wszelkie polecenia swoich opiekunów oraz odnajdując ukryte materiały wybuchowe. Byliśmy z nich dumni. Po opuszczeniu placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Krościenku udaliśmy się na zasłużony posiłek do pizzerii w Ustrzykach Dolnych. Było naprawdę miło, o czym może świadczyć fakt, że prawie wszyscy uczestnicy wycieczki chcą zostać w przyszłości funkcjonariuszami Straży Granicznej.
Ewa Skiba

Dodano: 3.11.2019 godz. 16:16:52