Konkurs "O Czarnej wiem prawie wszystko"
Konkurs „O Czarnej wiem prawie wszystko”

Do szkolnego kalendarza na stałe wpisał się konkurs „O Czarnej wiem prawie wszystko”.
W tym roku odbył się już po raz piąty. Swoją wiedzę na temat naszej gminy sprawdzali uczniowie klas IV-VIII podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Po pierwszym, pisemnym etapie konkursu do finału zakwalifikowało się po 4 uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII.
Drugi etap odbył się przed publicznością, a zmagania oceniało jury, w skład którego weszli zaproszeni goście z Nadleśnictwa Lutowiska – pani Marta Ziemniewicz wraz ze stażystami, nauczyciele: pani dyrektor Danuta Kornaga, pani Anna Łysyganicz, pani Alicja Miesiączek oraz uczennice: Wiktoria Plezia i Ania Sieńko.
Przed uczniami były różne zadania, m. in. rozpoznawanie na podstawie fotografii cerkwi z terenu naszej gminy, ważnych miejsc pamięci narodowej, orientacja na mapie, odpowiadanie na krótkie pytania dotyczące przeszłości gminy, jak i czasów współczesnych oraz rozpoznawanie drzew występujących w Bieszczadach po fragmentach pędów. Kolejną częścią konkursu był popis krasomówczy, za który można było zdobyć aż 20 punktów. Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:
W kategorii klas IV-VI
I m. Gracjan Tylec – kl. VI
II m. Brajan Zabawki – kl. VI
III m. Amelia Stołycia – kl. VI
IV m. Ronja Zapałowicz – kl. V
W kategorii klas VII – VIII
I m. Pamela Zapał – kl. VII
II m. Anna Łysyganicz – kl. VIII b
III m. Zuzanna Magusiak – kl. VII
IV m. Bartłomiej Cichaczewski - kl. VII
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Sponsorem wszystkich nagród było Nadleśnictwo Lutowiska.
Anna Śmietana

Dodano: 30.10.2019 godz. 18:02:06