DANE KONTAKTOWE

Szkoła Podstawowa
im. Ignacego Łukasiewicza
w Czarnej

38-710 Czarna Górna 126

Sekretariat: 13 461 90 45
Dyrektor: 13 461 92 27

zssdyrektor1@gmail.com
Aktualności
Spotkanie z Misjonarzem
Spotkanie z misjonarzem, bratem Zdzisławem Olejko.
Dnia 16 października był dla naszej wspólnoty szkolnej dniem szczególnym. Gościliśmy bowiem w naszej szkole Ojca Zdzisława Olejko, Pallotyna, który pochodzi z naszego regionu okolic Brzozowa, a który pracuje na misjach w dalekiej Afryce w Rwandzie.
Brat Zdzisław podzielił się z uczniami swoim powołaniem misjonarza i niełatwą pracą jaką pełni w Afryce. Uczniowie mieli okazję usłyszeć jak wygląda życie na czarnym lądzie, posłuchać o zwyczajach panujących wśród ludności Rwandy, jak wygląda praca i życie dzieci w krajach misyjnych, a także mogli na własne oczy zobaczyć i dotknąć przedmiotów związane z Afryką, jak choćby piłki zrobionej z liści bananowca, czy zobaczyć ziarna kawy.
Brat Zdzisław podzielił się także ze starszymi uczniami swoim doświadczeniem życiowym zachęcając uczniów do rzetelnej pracy, nauki, po to, aby kiedyś wyrosnąć na mądrych ludzi. Przestrzegał ich też przed niebezpieczeństwami jakie czyhają dzisiaj na młodych ludzi związanych z nadużywaniem alkoholu, papierosów czy narkotyków.
Mam nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w sercach i umysłach naszych uczniów, a także pozwoli zrozumieć, że bardzo wiele od nich zależy w ich młodym życiu. Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu społeczności naszej szkoły bratu Zdzisławowi za przybycie i zapewniamy o naszej modlitwie za misje i misjonarzy.
Ks. Tomasz Słodyczka

       
Dodano: 18.09.2019 godz. 21:57:41
Starsza wiadomość -»
Dodaj komentarz
WYSZUKAJ NA STRONIE

Liczba odwiedzin: 105952 || Projekt i wykonanie strony: Marian Szutiak © 2009-2019