Kółko historyczne w Szkole Podstawowej
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy V i nieliczni z klasy VI spotykali się w każdy piątek na dodatkowych zajęciach historycznych na kółku prowadzonym przez Annę Łysyganicz. Zajęcia najczęściej odbywały się w szkolnej izbie historycznej, gdzie zgromadzone są sprzęty, dokumenty, narzędzia i inne przedmioty, które związane są z historią regionu. W ramach zajęć kółka odwiedziliśmy ważne miejsca w Czarnej upamiętniające wydarzenia historyczne, takie jak obelisk poświęcony przesiedleniom ludności w 1951 oraz miejsce, gdzie rosną dęby katyńskie – tam odbył się apel poległych i zapaliliśmy znicze. W planie mieliśmy kilka wycieczek, ale niesprzyjająca pogoda pozwoliła jedynie na wyprawę do Czarnej Dolnej, w miejsce po dawnej cerkwi. Zajęcia kółka zakończyliśmy na wesoło, przebierając się w stroje zgromadzone w izbie i odbyliśmy w nich spacer po klasach. Zajęcia kółka historycznego odbywały się w atmosferze luźnej, często na wesoło, był czas na gry i zabawy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie zainteresowani historią również chętnie będą brali udział w zajęciach.
Opiekun koła - Anna Łysyganicz

Dodano: 28.06.2019 godz. 21:19:45