5 luty – Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu
Działajmy razem to hasło tegorocznych obchodów DBI.
W naszej szkole zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu poruszane są na lekcjach informatyki i plastyki.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Więcej informacji na stronie dbi.pl
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Fundację Orange. W zakładce Strefa wiedzy dostępna jest broszura oraz kurs internetowy Bezpiecznie Tu i Tam. Dla dzieci i młodzieży natomiast aplikacje, broszury oraz filmy.
Dodano: 3.02.2019 godz. 19:16:36