Nagroda dla Aleksa Malawskiego

Wyniki konkursów
„Skarby Przestrzeni i Krajobrazu.”
... pokaż więcej -»
Dodano: 8.05.2019 r. godz. 18:34komentarze (0)
Uniwersytet Młodego Chemika - II
... pokaż więcej -»
Dodano: 7.05.2019 r. godz. 7:14komentarze (0)

Dodano: 6.05.2019 r. godz. 20:01komentarze (0)
Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

... pokaż więcej -»
Dodano: 4.05.2019 r. godz. 21:55komentarze (0)
Dzien zielony w oddziałach przedszkolnych

30 kwietnia dzieci z obu grup przedszkolnych świętowały Dzień Ziemi, który w naszej szkole potocznie nazywamy Zielonym Dniem. Nic więc dziwnego, że dominującym kolorem w tym dniu jest kolor zielony. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat przyrody oraz ekologii biorąc udział w quizie wiedzy, tworzyły grupowe prace plastyczne oraz próbowały zdrowych zielonych przysmaków, takich jak: ogórki, szczypiorek, papryka, seler naciowy czy kiwi.
Całe wydarzenie zwieńczył zielony korowód ulicami naszej miejscowości.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.... pokaż więcej -»
Dodano: 4.05.2019 r. godz. 20:25komentarze (0)
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej w projekcie „Uniwersytet Młodego Chemika”

„Uniwersytet Młodego Chemika” to projekt realizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundację „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji i umiejętności młodzieży z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, w szczególności chemii, a dodatkowo utrwalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i kreatywnego myślenia podczas rozwiązywania problemów. Szkoła w Czarnej jest jedną z 16 szkół z całej Polski, która zakwalifikowała się do udziału w programie dzięki pozytywnej ocenie przygotowanej przez uczniów pracy konkursowej pod hasłem „Rola chemii w życiu człowieka”.... pokaż więcej -»
Dodano: 30.04.2019 r. godz. 18:06komentarze (0)
Konkurs Ekologiczny w klasach I_III

W ramach obchodów Dnia Ziemi 29 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny dla uczniów klas I-III. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i uwrażliwienie na konieczność ochrony przyrody.
Do uczestnictwa w konkursie z każdej klasy zostały wybrane trzy osoby. W trakcie losowania uczniowie zostali przydzieleni do trzech grup, w każdej grupie byli uczniowie z poszczególnych klas.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani dyrektor Danuta Kornaga, pani Marta Ziemniewicz- przedstawiciel Nadleśnictwa Lutowiska, pani Barbara Kukla.
W rywalizacji konkursowej uczestniczyli uczniowie: grupa I – Małgorzata Strzała, Angelika Łopatkiewicz, Karol Różański, grupa II – Marcin Plezia, Michał Magusiak, Witold Nieckula, grupa III- Julia Bożętka, Jan Różycki, Martyna Tomkiewicz.
Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania i wykazali się dużą wiedzą dotyczącą ochrony przyrody.... pokaż więcej -»
Dodano: 29.04.2019 r. godz. 21:58komentarze (0)
Understand III - konkurs z języka angielskiego
W dniu 21 marca 2019 r. 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Mogalo Understand III. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach uzyskali Zuzanna Gołębiowska z kl. 7b, zajmując 1 miejsce w województwie i 29 miejsce w kraju. Justyn Kiresztura z kl.8 1 miejsce w województwie i 41 miejsce w kraju oraz Mateusz Soszyński z kl. III Gimnazjum 2 miejsce w województwie i 59 w kraju. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.... pokaż więcej -»
Dodano: 28.04.2019 r. godz. 16:40komentarze (0)
„Zerówka” na „Święcie Ziemi”

W sobotę, 27 kwietnia dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w podsumowaniu programu: Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi. III etapem była wystawa prac plastycznych dzieci zorganizowana z okazji Światowego Dnia Ziemi.... pokaż więcej -»
Dodano: 28.04.2019 r. godz. 16:38komentarze (0)
Zerówka w Muzeum Przyrodniczym
We wtorek 16.04.2019 r. „Zerówka” z Czarnej wyjechała do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych w celu edukacji ekologicznej.
Był to już 25 tradycyjny udział w programie edukacyjnym i wystawie prac plastycznych pod hasłem: Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej ziemi organizowanym przez Ośrodek Naukowo - Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego z okazji Światowego Dnia Ziemi.
... pokaż więcej -»
Dodano: 23.04.2019 r. godz. 18:14komentarze (0)
«-1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 54