Pasowanie na ucznia i przedszkolaka
17 września odbyło się pasowanie uczniów klasy I.
30 września w grupie "Tygryski" odbyło się pasowanie na Przedszkolaka ... pokaż więcej -»
Dodano: 1.11.2019 r. godz. 18:30komentarze (0)

Szkoła bierze udział w akcji MEN "Szkoła pamięta".
W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły cmentarz, gdzie poprzez zapalenie zniczy i modlitwę wyraziły pamięć o zmarłych członkach swoich rodzin oraz nauczycielach... pokaż więcej -»
Dodano: 30.10.2019 r. godz. 18:42komentarze (0)
Konkurs "O Czarnej wiem prawie wszystko"

Konkurs „O Czarnej wiem prawie wszystko”

Do szkolnego kalendarza na stałe wpisał się konkurs „O Czarnej wiem prawie wszystko”.
W tym roku odbył się już po raz piąty. Swoją wiedzę na temat naszej gminy sprawdzali uczniowie klas IV-VIII podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Po pierwszym, pisemnym etapie konkursu do finału zakwalifikowało się po 4 uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII.
... pokaż więcej -»
Dodano: 30.10.2019 r. godz. 18:02komentarze (0)
Tydzień kodowania
W dniach 15-18 października przeprowadzone zostały zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Celem obchodów jest popularyzacja TI oraz programowania w różnych formach.
Działania podzielone zostały na 3 grupy:
  • KL. I – kodowanie obrazków
  • KL. II-III – „Turysta” gra z wykorzystaniem kart CodyRuby
  • KL. IV-VIII – gra „Szkolny labirynt”
  • ... pokaż więcej -»
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 22:58komentarze (0)
Dzień Edukacji Narodowej
„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy” (P. Coelho)
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich ludzi, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się rozwoju dzieci i młodzieży w naszym kraju. Zwyczajowo mówi się, że jest to Dzień Nauczyciela, ale jest to święto również Pań Sprzątaczek, Kucharek, Konserwatora, Księgowej, Kadrowej i Sekretarki. W mojej ocenie jest to również święto wszystkich ludzi pracujących na rzecz oświaty, np. Pana Wójta, Pana Nadleśniczego, czy Państwa Policjantów.
... pokaż więcej -»
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 22:21komentarze (0)
Dzień odblasków

1 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wraz z policjantami z KP w Ustrzykach Dolnych. Celem spotkania było propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 21:24komentarze (0)
Jesień - wycieczek czas
Malownicza, ciepła bieszczadzka jesień nastraja do wypraw w miejsca znane i te do poznania, bliskie i te dalekie. Zawsze jednak godne zobaczenia. Jak zapamiętają je uczniowie? ...
... pokaż więcej -»
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 20:28komentarze (0)
Dzień Drzewa
Kolejny już raz 10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa.
Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Magiczne drzewo”. Magia drzew to przede wszystkim ich dobroczynny wpływ na życie na ziemi,”… a pejzaż w którym rosną jest stanem duszy.” To piękno starali się uchwycić w swoich pracach uczestnicy konkursu.
Prace oceniali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani Marta Ziemniewicz przedstawiciel Nadleśnictwa Lutowiska, które było fundatorem nagród.... pokaż więcej -»
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 15:29komentarze (0)
Nasi Przyjaciele świętują - 70 – lecie powstania Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
27 września 2019r. mielismy okazję do świętowania uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Rolniczym – Wydział Leśny w Krakowie. To już 16-ty raz. Wiele wspólnych działań łączy naszą szkołę i Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Stało się tak za sprawą prof. Stefana Myczkowskiego – Patrona nieistniejącego już gimnazjum. Choć gimnazja zakończyły swoje funkcjonowanie, to idee, które spajały środowisko naszej szkoły i tej uczelni są nadal żywe i ponadczasowe. W liście gratulacyjnym, jaki został złożony na ręce Dziekana Wydziału Leśnego piszemy: „Dzięki tak wspaniałemu Patronowi wpajaliśmy młodzieży głoszone przez Niego ideały i uczyliśmy poszanowania dla świata przyrody, który w Bieszczadach jest wyjątkowo piękny i bogaty. Wprawdzie gimnazja należą już do przeszłości, jednak wartości i postawa Profesora Myczkowskiego pozostaną zawsze aktualne w nauczaniu i wychowaniu naszych uczniów”.
... pokaż więcej -»
Dodano: 29.10.2019 r. godz. 15:17komentarze (0)
Spotkanie z Misjonarzem
Spotkanie z misjonarzem, bratem Zdzisławem Olejko.
Dnia 16 października był dla naszej wspólnoty szkolnej dniem szczególnym. Gościliśmy bowiem w naszej szkole Ojca Zdzisława Olejko, Pallotyna, który pochodzi z naszego regionu okolic Brzozowa, a który pracuje na misjach w dalekiej Afryce w Rwandzie... pokaż więcej -»
Dodano: 18.09.2019 r. godz. 21:57komentarze (0)
«-1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 58

Liczba odwiedzin: 115445 || Projekt i wykonanie strony: Marian Szutiak © 2009-2020