Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych.

Zakończenie roku szkolnego - Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza, Gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
... pokaż więcej -»
Dodano: 22.06.2019 r. godz. 11:03komentarze (0)
Wycieczka „Tygrysków” do Wiejskiego Zoo w Berezce

14 czerwca przedszkolaki z grupy „Tygryski” wybrały się na swoją ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę, której celem było Wiejskie Zoo w Berezce. W bramie obiektu czekał na nas pan Bogumił, który serdecznie przywitał wszystkie dzieci, wyjaśnił zasady bezpiecznego poruszania się po zoo i zaprosił do wspólnego zwiedzania. Zoo w Berezce różni się tym od innych miejsc tego typu tym, że zwierzęta można karmić. Dzieci chętnie karmiły więc króliki, owce, kozy, osła i inne zwierzęta. Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy mogli na żywo zobaczyć muflona, czy pawia, który pochwalił się swoim pięknym ogonem... pokaż więcej -»
Dodano: 16.06.2019 r. godz. 20:47komentarze (0)
Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Dodano: 14.06.2019 r. godz. 20:18komentarze (0)
Wycieczka klasy IV i V do Baszni Dolnej
Dnia 12.06.2019r. wraz z klasą 4 pojechaliśmy na szkolną wycieczkę do Baszni Dolnej. Zwiedzaliśmy tam Osadę Kresową.
O godzinie 7.30 wszyscy uczniowie wraz z paniami: Walentyną Jachimowicz, Ewą Skibą oraz panią Dyrektor naszej szkoły zebrali się na placu szkolnym, aby wyruszyć autokarem w kierunku Przemyśla. Jechaliśmy tam, ponieważ Basznia Dolna to miejscowość, która znajduje się niedaleko Lubaczowa. Na miejscu byliśmy około 10.00.
Na początku mieliśmy zajęcia garncarskie. Pani pokazała nam, jak powstają gliniane naczynia. Następnie każdy mógł dla siebie ulepić właśnie coś z gliny, aby poznać na czym polega garncarstwo. Po tych zajęciach mieliśmy przerwę, więc ruszyliśmy do sklepu z pamiątkami. Po zakupach poszliśmy do restauracji na obiad.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta u kowala. W kuźni pan kowal pokazał nam, na czym polega jego praca. W planie mieliśmy nie tylko zwiedzanie Osady, ale również czas na zabawę. Udaliśmy się więc na plac zabaw, gdzie największą atrakcją były ,,dmuchańce''. Jak się już wyskakaliśmy na placu zabaw, to poszliśmy na zajęcia, w trakcie których uczyliśmy się robić mydło... pokaż więcej -»
Dodano: 14.06.2019 r. godz. 20:10komentarze (0)
Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

W dniach 23-24 maja w Strachocinie odbyła się XIV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Wzięło w niej udział 14 szkół podstawowych i 4 szkoły średnie z całej Polski. Naszą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół w składzie: Wiktoria Plezia, Pamela Zapał i Gracjan Tylec. Podczas sesji uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronie, zwiedzali okolice Strachociny oraz Skansen w Sanoku. Mieli też okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych zaprezentowanych przez specjalistów z objazdowego laboratorium w ramach projektu: „Być jak Ignacy”... pokaż więcej -»
Dodano: 14.06.2019 r. godz. 20:08komentarze (0)
Matematyczny sukces naszego gimnazjalisty Aleksego Malawskiego
Pod koniec marca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki - sesja wiosenna. Uczestniczyło w niej 21 uczniów - 3 gimnazjalistów i 18 uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy dobrze się spisali, ale największy sukces odniósł Aleksy Malawski z kl. III gimnazjum. Na możliwych do zdobycia 240 punktów uzyskał 234 i tym samym został laureatem zajmując 4 miejsce na 1309 uczestników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy Aleksemu jego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w szkole średniej. Składamy też gratulacje pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w olimpiadzie i otrzymali dyplomy uznania.
Krystyna Ulewicz

Dodano: 13.06.2019 r. godz. 17:37komentarze (0)
Ogólnopolski projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

We wtorek 11 czerwca 2019 r. odbył się apel klas I – III, podczas którego został zakończony ogólnopolski projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczestnikiem edycji wiosennej, której temat przewodni brzmiał „Stawiam na śniadanie” była klasa druga.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. W naszych działaniach mocno podkreślaliśmy rolę śniadania w życiu każdego dziecka, a szczególnie ucznia. Także podczas spotkań z rodzicami zostały poruszone bardzo ważne tematy dotyczące związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.... pokaż więcej -»
Dodano: 13.06.2019 r. godz. 17:31komentarze (0)
Warsztaty terenowe w Wołosatem

Warsztaty terenowe w Wołosatem, w ramach programu „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” 7.06.2019