Wróć na początek strony Alt+0
Kamera - Bociany w Czarnej
Treść główna

2024-03-25 11:55

Powitanie wiosny w grupach przedszkolnych.

W miniony czwartek dzieci z grup przedszkolnych uroczyście przywitały długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Podczas zajęć dzieci wykonywały zadania, które w swoim liście przygotowała dla nich Wiosna. W nagrodę za zaangażowanie i prawidłowe wykonanie wszystkich poleceń przedszkolaki otrzymały bilety na przedstawienie "O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie", które przygotowane zostało przez panie nauczycielki.

2024-03-20 18:02

˝Nie wszystko złoto, co się świeci˝- kolejne zadanie Kogucików.

Jak pozory potrafią dobrze mylić, przedmioty, które nie są tym na co wyglądają lub nie mają wartości, na jaką wskazuje ich wygląd, wykonanie "złotej biżuterii" z drogocennych klejnotów, to wszystko realizowaliśmy w ramach zadania dziesiątego "Nie wszystko złoto co się świeci". Na koniec zajęć ułożyliśmy krótki wiersz z naszym przewodnim przysłowiem, posłuchajcie:

"Musicie wiedzieć o tym dzieci,
że nie wszystko złoto co się świeci.
Czasem oko lub serce mogą zmylić was,
ale na poznanie prawdziwej wartości zawsze jest czas.
Czasem coś pięknie wygląda,
ale czas ten wygląd zmywa.
Czasem ktoś pięknie mówi,
ale pod mową zło ukrywa.
Nie wszystko złoto, co się świeci,
zanim w złoto uwierzysz- sprawdź,
czy to prawda czy to fałsz- pamiętajcie drogie dzieci".

2024-03-16 19:21

Święto Patrona Szkoły- Ignacego Łukasiewicza.

Marzec to miesiąc, w którym w szczególny sposób wspominamy Patrona naszej szkoły Ignacego Łukasiewicza. W tym roku w ramach obchodów Święta Szkoły zostały zorganizowane dwa konkursy: plastyczny pt. „Ignacy Łukasiewicz- jego życie i praca” oraz konkurs wiedzy o naszym Patronie.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się 8 marca przedstawione zostały wyniki obu konkursów.

2024-03-10 18:57

˝Bałwanek˝

"Kiedy śnieg zaczyna prószyć,
kiedy biało dookoła
wiem na pewno, żadna siła
już zatrzymać nas nie zdoła..."

W dniu 29.02.2024r. uczniowie klasy II  przenieśli nas w mroźną zimową scenerię zabierając ze sobą wszystkich zaproszonych gości na przedstawienie pt. "Bałwanek".  Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w jego przygotowaniu i tak liczne przybycie. Zapraszamy na krótką fotorelację.
Agnieszka Hebda